Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м. Вишневе, вул. Освіти 19
м. Вишневе, вул. Освіти 19
Телефони: +38 067 11 838 11
Робота шоуруму: Пн-Пт: 10:00 - 17:00
Онлайн консультації: Пн-Нд: 09:00-21:00
+38 067 11 838 11 Замовити дзвінок

Як обрати внутрішньопідлоговий конвектор?

Як обрати внутрішньопідлоговий конвектор?

На ринку опалювальних приладів ви навряд чи знайдете обігрівач, який зміг би затьмарити ефективність потужного радіатора. Адже головними його завданнями є продуктивний обігрів приміщення з великою площею скління, запобігання появі конденсату та проникненню холодних повітряних мас. І в цій статті ми розповімо, як вибрати внутрішньопідлоговий конвектор.

Що потрібно врахувати перед вибором внутрішньопідлогового конвектора?

Розміри приміщення дуже важливо брати до уваги в першу чергу. Чи то житлове, чи нежитлове приміщення, від величини його площі та висоти стель залежатиме вибір конвектора з достатньою потужністю для повноцінного обігріву. Вважається, що на 10 м2 випромінювана потужність одного внутрішньопідлогового радіатора в середньому становить 1000 Вт. Крім того, потрібно також брати до уваги класифікацію приміщення. Для вологого та сирого середовища доцільним буде зупинити свій вибір на внутрішньопідлогових конвекторах, короби яких виготовлені із спеціального антикорозійного металу із спеціальною дренажною системою та патрубком для відведення конденсату.

Розміри вікна відіграють важливу роль при виборі внутрішньопідлогового конвектора. Адже одним із головних завдань вбудованого радіатора є створення теплової завіси між вікном та приміщенням, а також перешкоджання запотіванню скла. В умовах сучасної архітектури використання віконних конструкцій зі стандартними розмірами йде на другий план.

Важливо! Для якісного обігріву довжина конвектора повинна покривати ¾ ширини вікна.

Від глибини стяжки залежить тепловіддача опалювального приладу, чим глибше, тим краще. Втім, якщо відсутня можливість зробити глибоку нішу в підлозі, що часто буває в багатоповерхових будинках, виробники розробили конвектори опалення з невеликою глибиною, які, крім своїх розмірів, мають високу теплопродуктивність.

Температура теплоносія, відповідаючи спеціальним нормам, має бути не більше 70°С. Втім, сучасні внутрішньопідлогові конвектори можна використовувати не тільки в центральних опалювальних системах, багато з них мають технічні характеристики, що дозволяють експлуатувати конвектори в сонячних енергосистемах, з конденсаційними котлами та тепловими насосами, де температура теплоносія дуже низька і може досягати 30°С, але при цьому ефективність досягнення необхідної потужності буде високою.

Пропускна здатність системи опалення також відіграє важливу роль при виборі опалювального приладу. У цьому випадку необхідно звертати увагу на матеріал, з якого виготовлено теплообмінник, а також на довжину контуру. Наприклад, стінки мідних теплообмінників гладкі, через що у них краще пропускна здатність, також вони мають антикорозійні властивості. До того ж, більшість виробників комплектують конвектори регульованими клапанами, за допомогою яких можна налаштувати пропускну здатність системи опалення.

Як правильно підібрати вбудований в підлогу конвектор за наявності інших приладів опалення? В даному випадку можна вибрати малопотужний конвектор, який буде функціонувати як додаткове джерело тепла або створювати тепловий бар'єр, наприклад електричний конвектор. При цьому необхідно правильно розрахувати сукупну випромінювану потужність усіх опалювальних приладів щодо площі приміщення.

Конвектор з вентилятором чи без?

Внутрішньопідлогові конвектори без вентилятора складаються з корпусу і вміщеного в нього теплообмінника, які декоруються дизайнерськими решітками в металевому або дерев'яному виконанні. Функціонують такі типи радіаторів за рахунок безперервної циркуляції холодних і теплих повітряних мас, тобто природної конвекції.

Залежно від потужності внутрішньопідлогового обігрівача, його часто встановлюють як додатковий опалювальний прилад або з метою створення теплової завіси біля великих площ скління. Проте більшість виробників розробили спеціальні моделі, які, хоч і габаритні, але мають достатню потужність, щоб якісно опалювати великі площі.

Якщо перед вами стоїть питання як підібрати внутрішньопідлоговий конвектор з природною конвекцією для вологого середовища (наприклад, у басейни, ванні кімнати, сауни, спа-салони), варто зупинити свій вибір на спеціальних моделях з особливою конструкцією корпусу, що дозволяє виводити вологу через спеціальну дренажну систему. Крім того, європейські виробники мають у своєму асортименті спеціальні моделі конвектора із припливом повітря, які забезпечують приміщення додатковою вентиляцією, створюючи приємний мікроклімат. Перевагою конвекторів з природною конвекцією є безпека, економічність, здатність швидко реагувати на температурні зміни, безшумність, що дозволяє встановлювати їх у житлових приміщеннях.

Довідка! Конвектори в підлогу з примусовою конвекцією відрізняються від моделей із природною конвекцією наявністю потужних вентиляторів (тангенціальних чи радіальних), розташованих по всій довжині теплообмінника. За рахунок їх посилюється циркуляція повітря крізь теплообмінник, сприяючи рівномірному і швидкому обігріву.

Такі конвектори примітні високою теплопродуктивністю та технологіями, за рахунок яких споживання кількості електроенергії та кількість теплоносія зменшується в рази, роблячи даний вид опалювального приладу не тільки високоефективним, а й економічним. На ринку представлені модифікації, які, як і внутрішньопідлогові конвектори без вентилятора, можна експлуатувати у приміщеннях з підвищеною вологістю та додатковою функцією вентилювання. Крім того, серед радіаторів з примусовою конвекцією розроблені модифікації, які можуть функціонувати як на опалення, так і на охолодження. Такі радіатори оснащені або двотрубною або чотиритрубною системою теплообмінника, де по одному контуру переміщається теплоносій на опалення, а по іншому – на охолодження. Завдяки такій функції можна досягти комфортного мікроклімату в будь-яку пору року.

Управління внутрішньопідлоговим конвектором з вентилятором

Якщо ви вирішили обрати вбудовані радіатори з примусовою конвекцією, то керування ними не принесе особливих турбот. Вони вражають швидкою реакцією на зміну температурних показників у приміщенні. Для контролю частоти обертів вентилятора використовують кімнатний термостат, за допомогою якого задається комфортна температура. Деякі європейські виробники передбачили можливість керування внутрішньопідлоговими конвекторами через підключення до систем домашньої автоматизації.

Види управління:

  1. Автоматичне (коли термостат сам включає в роботу вентилятори у разі, якщо температурні показники нижчі від заданих);
  2. Ручне (коли ви залучаєте вентилятори в роботу).

Який внутрішньопідлоговий конвектор вважається найкращим на ринку опалення?

Безліч проведених досліджень технічних характеристик внутрішньопідлогових конвекторів різних виробників надало можливість скласти рейтинг найкращих зразків, які на практиці відповідають проголошеним параметрам.

До кращих виробників увійшли саме європейські бренди, наприклад чеський ISAN і польський Verano, бельгійський бренд Jaga, німецький Möhlenhoff і чеський Hitte, а також німецький Kermi.

Конвектори всіх представлених брендів мають відмінні показники щодо витримки робочої температури теплоносія:

  1. Найоптимальнішим за показниками теплової потужності став польський бренд Verano.
  2. Лідерами за найкращими показниками робочого тиску стали Jaga та Möhlenhoff.
  3. Найбільш безшумними, енергоекономічними та різноманітними за розмірними рядами внутрішньопідлоговими конвекторами стали зразки бренду ISAN.
  4. Найкращим брендом по представленій різноманітності декоративних решіток став Möhlenhoff.
  5. За оцінками покупців внутрішньопідлогові конвектори брендів ISAN, Verano, Jaga відповідають співвідношенню ціни та якості.

Україна чи Європа? Що вибрати?

Якщо вибирати внутрішньопідлогові конвектори з природною конвекцією, краще свій вибір зупинити на вітчизняних виробниках. Українські бренди такі як Polvax, Carrera, U-con та ТМ «Конвектор» відрізняються високою якістю зборки, виробляють найкращі теплообмінники, тому теплопродуктивність опалювальних приладів, порівняно з європейськими аналогами, значно вища та й за вартістю вони більш доступні. Внутрішньопідлогові конвектори Carrera із природною конвекцією – це високоефективні системи опалення, які використовують природні теплові потоки для розподілу тепла в приміщенні. Основна перевага цих конвекторів полягає в тому, що вони працюють без використання вентиляторів або інших механічних пристроїв, що забезпечує тихе та ефективне опалення.

Для розрахунку потужності вбудованого в підлогу конвектора з природною конвекцією необхідно брати мінімальні показники, щоб мати певний резерв потужності, оскільки на якісний обігрів впливають інші фактори (наявність або відсутність склопакетів, особливість приміщення тощо).

Важливо! Якщо порівнювати розрахунок потужності внутрішньопідлогово радіатора для звичайної житлової кімнати і кутової кімнати, то для останньої потрібно не 1000 Вт на 10 м2, а 1300 Вт.

Вибір внутрішньопідлогового конвектора з примусовою конвекцією залежить від бюджету. Звичайно, що в даному випадку технологія європейських брендів значно вища за вітчизняні, що дозволяє їм виробляти конвектори практично безшумні і водночас потужні. Наприклад, у модифікації Jaga Mini Canal DBE рівень шуму під час роботи потужних вентиляторів не перевищує 29 ДбА. Бренд Kampmann випустив внутрішньопідлогові конвектори з ЄС-технологією, що передбачає експлуатацію безшумних вентиляторів, які заощаджують 50% електричної енергії. Як би там не було, а внутрішньопідлогові конвектори європейських брендів вважаються потужнішими, ніж українські аналоги. Наприклад, модифікація Turbo VKN5 польського бренду Verano при довжині 1950 мм виробляє потужність 5500 Вт.

На який бюджет розраховувати під час вибору внутрішньопідлогового конвектора?

Безумовно, придбання внутрішньопідлогового конвектора дороге задоволення. У порівнянні з аналогічними опалювальними приладами, радіатори в підлогу, коштують набагато дорожче, але і якість у них краща в рази.

Якщо порівнювати вартість європейських та українських брендів, то безперечно прилади вітчизняного виробника будуть набагато дешевшими, ніж європейські аналоги.

Наприклад! Внутрішньопідлогові конвектори з природною конвекцією у стандартній комплектації українського виробника можна придбати, починаючи з мінімальної ціни 135 EUR (Carrera), якщо брати європейського виробника, то вартість буде в 1,5-2 рази дорожчою, наприклад, 228 EUR (ISAN).

Варто також брати до уваги, що в деяких брендах декоративні решітки не входять до стандартної комплектації, тому за неї потрібно додатково доплачувати. Крім того, необхідно враховувати вартість додаткової комплектації, наприклад, елементів управління конвектором. Що стосується вибору внутрішньопідлогових конвекторів з примусовою конвекцією у стандартній комплектації, мінімальна ціна українських брендів варіюється в межах 200-250 EUR, а європейські аналоги коштують на 20-25% дорожче.

Різниця між дорогими та дешевими брендами

Цінова політика на внутрішньопідлогові конвектори формується залежно від використовуваної сировини та застосування нових технологій. Якщо говорити про матеріал, який використовують, наприклад, для виготовлення короба, то анодований алюміній цінується набагато вище, ніж нержавіюча або оцинкована сталь.

Теплообмінники виготовляються з мідних труб, а також алюмінієвих пластин, тому, в основному, на вартість впливає товщина, діаметр труби, а також структура та кількість пластин.

Можна також вибрати внутрішньопідлогові конвектори, які оснащені потужними і безшумними вентиляторами із застосуванням енергозберігаючих технологій. Такі моделі коштують набагато дорожче за звичайні аналоги. Потужність конвектора співвідноситься з його розмірами, тому чим він габаритніший, тим він і дорожчий.

Розміри внутрішньопідлогових конвекторів

Розміри можуть бути різними. Більшість виробників пропонують індивідуальний підхід до кожного клієнта і надають можливість замовити вбудований радіатор нестандартних розмірів. Як не помилитись з вибором правильного розміру внутрішньопідлогового конвектора? Виміряти параметри ширини, довжини та глибини приладу відповідно до технічних вимог.

Як вибрати ширину внутрішньопідлогового конвектора?

Звертаємо увагу, що від ширини обігрівача залежить розмір теплообмінника, а отже, і теплопродуктивність.

Порада! Для приміщень з великою площею необхідно підбирати ширші конвектори, якщо площа маленька або через свої особливості неможливий монтаж габаритних конвекторів, рекомендуємо вибрати вузькі прилади.

Як вибрати глибину внутрішньопідлогового конвектора?

Теплова потужність залежить від того, наскільки глибоко розташований вбудований радіатор. Втім, неможливо встановити конвектор глибше за максимально допустиму глибину ніші в підлозі, головним критерієм є монтаж внутрішньопідлогового конвектора на рівні чистової підлоги. Для досягнення позитивних результатів важливо достовірно знати дозволену глибину підлоги.

Як вибрати довжину внутрішньопідлогового конвектора?

Стандартно довжина підбирається щодо ширини віконної конструкції. Головне, щоб прилад, розташовуючись у центрі площі скління, міг перекрити від 75% до 90% всієї ширини вікна. У такому разі внутрішньопідлоговий конвектор, крім обігріву, перешкоджатиме появі протягів та конденсату на склі.

Вибір декоративної решітки для внутрішньопідлогового конвектора

Цей декоративний елемент є єдиною частиною конвектора, яку помітно. Декоративні решітки виготовляються з міцних матеріалів і бувають металеві, дерев'яні або зі штучного каменю. Тому при виборі радіатора в підлогу варто звернути на них особливу увагу.

Металеві решітки бувають поперечні та поздовжні. Колір решітки може бути стандартним, або клієнт на свій вибір визначає її оптимальний тон та колір.

Дерев'яні декоративні решітки виготовляються з екологічно чистого міцного дерева і бувають поперечної форми або лінійною з можливістю згортання.

Найчастіше колір дерев'яних решіток незмінний, вони пропонуються або в натуральному або лакованому виконанні.

Декоративні решітки, виготовлені зі штучного каменю, представлені прямокутною формою темного або світлого відтінку з візерунком на вибір клієнта. Крім елегантності, даний вид решіток дуже міцний і не схильний до деформації. Безумовною перевагою декоративних решіток є простота в установці, естетично приємний зовнішній вигляд, екологічність, міцність та надійність.

Сподіваємося, що дотримуючись простих рекомендацій, ви зможете правильно вибрати вбудований конвектор, який максимально відповідатиме потрібним вимогам.

Коментарі