Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м. Вишневе, вул. Освіти 19
м. Вишневе, вул. Освіти 19
Телефони: +38 067 11 838 11
Робота шоуруму: Пн-Пт: 10:00 - 17:00
Онлайн консультації: Пн-Нд: 09:00-21:00
+38 067 11 838 11 Замовити дзвінок

Монтаж внутрішньопідлогового конвектора: правила та рекомендації

Монтаж внутрішньопідлогового конвектора: правила та рекомендації

Як правильно встановити внутрішньопідлоговий конвектор – дуже популярне питання серед наших покупців. Тому ми зібрали рекомендації від наших спеціалістів та підготували цю статтю. Монтаж внутрішньопідлогових конвекторів складається з кількох основних етапів. До кожного етапу будуть написані рекомендації щодо встановлення всіх відомих та найпопулярніших брендів в Україні.

Внутрішньопідлогові конвектори визнані найбільш ефективними опалювальними приладами, перевагою яких, крім усього іншого, є можливість їх використання у будь-яких інтер'єрах, не порушуючи естетичне враження від приміщення, а також співвідношення невеликої ваги та великої потужності. Вбудовані радіатори опалення, встановлені біля панорамних вікон, мають більшу ефективність, ніж інші обігрівачі.

Монтаж внутрішньопідлогового конвектора – складний, кропіткий та часозатратний процес, при якому ключову роль відіграє професіоналізм монтажера. Ціни на монтаж конвекторів в підлогу в Києві ви зможете дізнатися, залишивши запит або зателефонувавши за телефонами, вказаними на сайті. Також наприкінці цієї публікації ви знайдете попередні мінімальні ціни на встановлення.

Підготовка

Підготовка до монтажу внутрішньопідлогового конвектора – перший і один з найважливіших етапів в установці вбудованих батарей в підлогу. Від того, як ви підготуєтесь, залежатиме швидкість та якість установки. Правильний підхід та набір необхідних інструментів зроблять монтаж вбудованих батарей професійним та надійним.

Одним з основних аспектів встановлення будь-яких приладів опалення є наявність плану проекту системи опалення. Він особливо необхідний для правильного підключення (врізання) до теплотраси у приміщеннях, де ще не зроблено отворів для підключення батарей.

Перевірка системи опалення

Ще одним важливим аспектом, щоб установка конвекторів у підлогу відбулася правильно, є перевірка готовності вашої системи опалення до здійснення монтажу. Для цього вам необхідно перевірити наявність теплоносія (води) у контурі, куди врізатиметься конвектор. Якщо ви впевнені, що його там немає, ви можете приступати до наступних етапів. Але якщо не впевнені, то краще перевірити. Основне завдання – перекрити та злити воду з контуру, де встановлюються конвектори.

Підготовка всіх необхідних інструментів

Від наявності необхідних інструментів залежить якість та швидкість монтажу конвекторів. Наприклад, наші спеціалісти мають свій унікальний професійний набір інструментів, який з роками успішної роботи постійно покращувався та збільшувався. Магазин конвекторів Клімат Контроль укомплектував своїх спеціалістів найновішими електричними, лазерними та іншими вимірювальними пристроями для швидкого та успішного встановлення вбудованих радіаторів.

Список інструментів для монтажу внутрішньопідлогових конвекторів

  • Набір сантехнічних ключів;
  • Пасатижі;
  • Рулетка;
  • Лазерний далекомір;
  • Побудовник площин;
  • Мультиметр;
  • Будівельний рівень (500, 1000, 1500 мм);
  • Газовий ключ;
  • Комплект шестигранників;
  • Прес інструмент, паяльник, сварка;
  • Пакувальна нитка;
  • Пістолет для монтажної піни;
  • Різьбяр;
  • Штроборіз;
  • Будівельний пилосос;
  • Перфоратор;
  • Викрутка (+ та -);
  • Шуруповерт;
  • Труборіз;
  • Маркер.

Перевірка комплектації конвектора

Кожен виробник конвекторів комплектує свою продукцію по-різному. Є максимальна та мінімальна комплектація.

Зверніть увагу! У мінімальну входить короб із теплообмінником, болти для вирівнювання та ніжки для кріплення до підлоги, інструкція, гарантія. Вся решта комплектації: декоративні решітки, крани, сервоприводи тощо – за окрему вартість.

Якщо ви хочете здійснити монтаж повністю, вам необхідно мати всі комплектуючі. Перелік всіх складових радіаторів, що вбудовуються, ви зможете подивитися в розділі – комплектуючі для внутрішньопідлогових конвекторів.

Наприклад! Максимальну комплектацію, що входить у вартість внутрішньопідлогового радіатора, має чеський бренд ISAN. До складу комплектації цього виробника входять: сам конвектор (короб з теплообмінником і вентилятором), декоративні решітки (13 видів на вибір), декоративні рамки (6 видів на вибір), болти для вирівнювання, ніжки для кріплення до підлоги, захисна покришка, інструкція по встановлення, гарантія. Окремо купляються термостати, трансформатори, крани, сервоприводи.

Що таке захисна покришка для конвектора?

Захисна покришка для конвектора – це спеціально виготовлене дерев'яне покриття для внутрішньопідлогових конвекторів преміум-класу. Вона входить у стандартну комплектацію лише у небагатьох виробників.

Покриття призначене для кількох цілей:

  1. Захист від пошкодження декоративних решіток при транспортуванні приладу;
  2. Захист від потрапляння непотрібного сміття всередину короба конвектора під час його монтажу;
  3. Захист проти деформації короба під час та після заливання його бетоном.

Це дуже важлива деталь, тому що вона зможе допомогти вам уникнути зайвих проблем. Якщо в конвекторі немає захисної покришки в комплекті, радимо зробити її самому. Є 2 варіанти: 1. Вирізати з дерева під внутрішні розміри короба в те місце, де повинні стояти декоративні решітки; 2. Обмотати декоративні решітки стрейч плівкою в кілька шарів по всій довжині. Це запобігатиме потраплянню всередину коробу сміття, а також збереже цілісність приладу під час заливання бетоном.

Важливо! У жодному разі вентилятори не повинні потрапляти нічого зайвого. Такі речі як будівельний пил, цемент та інші предмети можуть стати причиною шуму та передчасного виходу вентиляторів з ладу..

Місце для встановлення

Правильний вибір місця для встановлення внутрішньопідлогового конвектора зробить роботу обігрівача якіснішою. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій щодо вибору місця розміщення батареї, то вона буде працювати потужніше, швидше, тихіше, економічніше і служити довше.

Відступ від вікна чи стіни

Якщо взяти всі рекомендації всіх виробників конвекторів і звести їх в одне, то відступ від вікна або стіни для встановлення внутрішньопідлогового радіатора повинен бути не менше 8 см і не більше 35 см. Як вибрати необхідну відстань внутрішньопідлогового конвектора від вікна в межах допустимих діапазонів (8-35 см) вирішувати вам. Головне ознайомтеся з пунктом "Конвектор та штори". Він допоможе вам зробити правильний вибір.

Розміщення вентилятора

Принцип розміщення вентилятора по відношенню до вікон полягає в тому, що вентилятор втягує повітря і направляє його на обігрів до теплообмінника, а звідти це повітря виходить і ділиться на два потоки: великий і маленький. Великий потік йде у бік, з якою розміщений теплообмінник, а невеликий відповідно у бік вентилятора.

Зверніть увагу! Якщо ви хочете, щоб конвектор більше працював на опалення приміщення, необхідно повернути вентилятор до вікна, щоб він втягував холодне повітря з нього. Тоді великий потік теплого повітря піде для обігріву приміщення, а менший для обдування вікна. Якщо ж ви боїтеся, що ваше скло запотіватиме і збиратиме конденсат, то вам потрібно ставити вентилятор усередину приміщення, а теплообмінник до вікна. Таким чином, великий потік обдуватиме скло, а менший обігріватиме кімнату. Цей принцип стосується і конвекторів без вентилятора, якщо теплообмінник розміщений не по центру короба, а безпосередньо з якогось боку. Теплообмінник розміщуйте до місця, на яке ви хочете направити тепловий потік.

Особливості повітряного потоку від внутрішньопідлогового конвектора

Пам'ятайте! Радіатор з вентилятором, що вбудовується в підлогу, в будь-якому випадку буде вважатися основним джерелом опалення, незалежно від того, з якого боку ви монтуєте вентилятор. Різниця тільки в тому, куди ви хочете направити тепловий потік на обдув вікна або на обігрів приміщення. І в тому, і в іншому випадку ці дві функції виконуватимуться. Великий потік повітря дає 70% ККД, невеликий потік – 30%.

Конвектор та штори

Основна рекомендація щодо співвідношення конвектор/штори – це не ділити конвектор шторами навпіл (максимум на 1/3). Принцип розміщення внутрішньопідлогового конвектора по відношенню до штор такий самий, як і вентилятора в коробі. Якщо ви хочете, щоб конвектор працював більше на обдув вікон, то вам необхідно ставити його в такій черговості: 1. Вікно; 2. Конвектор; 3. Штори. Якщо ж ви хочете, щоб вбудований радіатор працював більше на обігрів кімнати, то слід змінити послідовність на: 1. Вікно; 2. Штори; 3. Конвектор.

Скомбінувати роботу приладу і на обдування вікна, і на обігрів приміщення можна тільки в тому випадку, якщо штори будуть як мінімум 100 мм над підлогою, а відповідно над конвектором. Решту нюансів дивіться в пункті “Розміщення вентилятора”.

Важливо! Ми рекомендуємо спочатку враховувати ці нюанси при встановленні, щоб потім не мати проблем з конденсатом на склі або недостатньою потужністю конвектора.

Теплотраса

Теплотраса – це спеціально прокладена система із труб опалення. У більшості випадків (90%) вона складається з двох труб: подача та обратка. На зображеннях їх показують подачу червоним, а обернено – синім.

Тип труб для опалення

Якщо у вас в приміщенні встановлені труби одного типу, ми рекомендуємо використовувати той самий матеріал, щоб відповідали всі гідравлічні показники у системі опалення. Крім того ж матеріалу, радимо підбирати правильний діаметр труб, щоб уникнути недостатньої прохідності в системі.

Основні види труб опалення:

  • Зшитий поліетилен – монтується за допомогою спеціального прес інструменту та натяжних гільз;
  • Поліпропілен – монтується за допомогою спеціального паяльника та перехідників;
  • Мідь – монтується за допомогою спеціальної грілки та припою, також за допомогою куточків та перехідників;
  • Металопластик – встановлюються за допомогою спеціального паяльника та фітингів;
  • Сталеві – тут йде інсталяція за допомогою зварювального апарату та електродів;

З усіх вищезгаданих видів труб, наші фахівці рекомендують використовувати три варіанти: зшитий поліетилен, поліпропілен або мідь.

Де підключатись?

Щоб дізнатися, де найкраще підключати конвектор, вам знадобиться план проект вашої системи опалення. На ньому буде видно, де найближче зручне та правильне місце врізання (підключення) у теплотрасу.

Як краще вести?

При монтажі теплотраси ми рекомендуємо уникати зайвих вигинів та поворотів на 90 градусів. Якщо не вдається дотримуватись цієї рекомендації, то робіть повороти та вигини по мінімуму. Основний принцип прокладання теплотраси – це мінімізувати відстань джерела теплоносія до кожного конвектора. У деяких випадках теплотрасу до батарей опалення проводять паралельно до стін.

Електропроводка

Електропроводка для внутрішньопідлогового конвектора – це електричні кабелі певних параметрів та кількості для з'єднання вентиляторів конвектора через спеціальний перетворювач напруги та термостат з мережею 220В.

Переріз кабеля

Кожен виробник для своїх конвекторів рекомендує певний переріз (діаметр) електричного кабелю. Переріз кабелю для підключення внутрішньопідлогових конвекторів може починатися від 0,75 до 2,5 мм. кв. Найчастіше використовується 1,5 або 2,5 мм. кв. Також переріз кабелю залежатиме від довжини відстані між конвектором, модульним блоком та кімнатним термостатом. Для того, щоб не помилитися з вибором перетину кабелю, вам краще звернутися за допомогою до фахівців.

Кількість проводів

Кількість проводів для електричного підключення внутрішньопідлогових конвекторів, як і з перетином кабелю, залежить від виробника, а також від комплектації та живлення вентиляторів. У середньому використовують від 3 до 5 жил проводів. Більш детальну інформацію ви зможете знайти у розділі – схеми електричного підключення внутрішньопідлогових конвекторів. Усі електричні кабелі повинні ховатися у захисну гофру.

Схема електричного підключення

До кожного приладу в залежності від заводу, живлення вентиляторів та комплектації йде окрема схема електричного підключення для внутрішньопідлогових радіаторів опалення. На сайті ви знайдете всю необхідну інформацію для електричного підключення внутрішньопідлогових конвекторів усіх представлених брендів.

Ніша для встановлення

Ніша для установки внутрішньопідлогового конвектора – це отвір у стяжці підлоги, куди встановлюється вбудований радіатор.

Є два варіанти створення цього отвору: коли заливається стяжка та коли стяжка вже залита. У першому варіанті для створення ніші вам необхідно зробити з дерев'яних дощок спеціальне корито під розміри конвектора і виставити його там, де буде стояти вбудована батарея.

Обов'язково потрібно вивести на це місце труби. Потім плавно і поступово із зовнішнього боку заливати стяжку бетоном і чекати поки він висохне. Це порожнє місце всередині корита з двома виведеними всередині трубами і буде місцем для встановлення батареї. Останньою дією буде відділення дощок від бетону та встановлення приладу.

Коли стяжка вже залита, тоді вам доведеться створити в ній отвір за допомогою болгарки та перфоратора, цей процес ще називають штроблення. Про нього ми поговоримо у наступних пунктах. Також вам доведеться виштробити ще й отвір для підведення труб.

Розміри ніші

Розміри монтажної ніші для встановлення внутрішньопідлогового конвектора залежатимуть від вибраного вами приладу.

Є три основні параметри, необхідні для підготовки ніші під вбудовану батарею:

  1. Ширина конвектора – цей параметр деякі можуть називати ще й глибиною, він означає розміри торцевих (вузьких) сторін обігрівача. Для створення ніші вам необхідно взяти зазор +20-60 мм від розміру ширини конвектора з кожної сторони. Якщо внутрішньопідлоговий конвектор має ширину 300 мм, мінімальна ніша по ширині для нього буде 340 мм.
  2. Довжина конвектора – цей параметр означає розмір обігрівача по довжині. По відношенню до вікна, це буде ширина, але за назвою конвектора все-таки довжина. До показника довжини, як і показника ширини, треба додавати від 20 до 60 мм. Наприклад, якщо у вас обігрівач завдовжки 2000 мм, мінімальна ніша під нього повинна бути 2040 мм. Увага! Внутрішньопідлоговий конвектор без вентилятора не повинен бути коротшим, ніж 3/4 від ширини вікна, для максимального виконання своїх функцій. Що стосується конвекторів з вентилятором, то він повинен бути не коротшим, ніж 2/3 від ширини вікна.
  3. Висота конвектора – за цим параметром ми зможемо визначити, наскільки глибокою буде ніша під батарею. Найчастішими розмірами за висотою конвектора зустрічаються 65, 90, 120 чи 140 мм. Один з основних параметрів, яким підбирається внутрішньопідлоговий конвектор, є глибина стяжки, а це в свою чергу і є глибина ніші.

Глибина стяжки

Глибина стяжки для встановлення внутрішньопідлогового конвектора безпосередньо пов'язана з висотою конвектора. Мінімальна глибина стяжки для правильного монтажу радіатора повинна бути +10-20 мм до його фактичної висоти.

Штроблення

Штроблення ніші під внутрішньопідлогові конвектори опалення буває кількох видів. Перший і найпростіший – різання болгаркою плюс зняття шарів зрізаної стяжки за допомогою перфоратора. Професійний підхід до різання підлоги проводиться за допомогою спеціального штроборізу та будівельного пилососу. У цьому випадку ви позбавляєтеся на своєму об'єкті зайвого пилу та бруду, що рекомендується для всіх електромеханічних пристроїв, у тому числі вентиляторів конвектора.

У тих випадках, де підлога складається із залізобетонного складу (моноліту) необхідно використовувати алмазно-водяний різьбяр. Який тип штроблення вибрати, вам краще підкаже фахівець.

Ізоляція

Для того, щоб уникнути втрат тепла від внутрішньопідлогового радіатора, затоплення та шумної роботи вентиляторів конвектора, необхідно ізолювати його за всіма правилами та стандартами ізоляції.

Теплоізоляція

Теплоізоляція внутрішньопідлогового конвектора проводиться спеціалізованим матеріалом, щоб тепло від приладу не йшло в підлогу, а йшло по максимуму в приміщення та на обдування вікна. Найчастіше зовнішня сторона короба конвектора обклеюється спеціальною плівкою. Або ніша для встановлення конвектора в підлогу з внутрішньої сторони обклеюється тим самим матеріалом.

Гідроізоляція

Гідроізоляція ніші під установку конвектора – це обробка отвору під установку радіатора спеціальними засобами або матеріалами, які в майбутньому оберігатимуть приміщення від протікання води від обігрівача. Це своєрідний страхувальний елемент в установці вбудованих радіаторів опалення і його можна пропустити - рішення за вами.

Шумоізоляція

Шумоізоляція внутрішньопідлогового конвектора – це процедура, яка захистить вас від надмірного шуму вентиляторів. Спеціальна шумопоглинаюча плівка клеїться на зовнішні частини приладу (крім декоративних решіток) або їй обклеюється ніша.

Увага! Для ізоляції внутрішньопідлогового конвектора обов'язковим є лише теплоізоляція, інші варіанти (шумо і гідро) ви вибираєте на власний розсуд за можливостями. Наші фахівці практично не використовують гідроізоляцію, іноді шумоізолюють і ЗАВЖДИ теплоізолюють.

Підключення

Підключення внутрішньопідлогового конвектора – це його з'єднання із системою опалення будинку або квартири, а також електричне з'єднання з мережею 220В для подальшого використання за призначенням. Відповідно вбудований радіатор можна підключити електричними проводами та трубами.

По електричному підключенню ви знайдете всі схеми та інструкцію для кожної моделі кожного виробника у нас на сайті, якщо якоїсь інформації не буде, звертайтесь до наших спеціалістів за телефонами, вказаними на сайті.

підключення труб конвектора

Підключення труб опалення

Підключення труб опалення до внутрішньопідлогового конвектора може бути через жорстке або гнучке з'єднання:

Під жорстким мається на увазі підключення теплообмінника через жорсткі металеві трубки та крани з трубами опалення. У цьому варіанті візуально труби входять безпосередньо самі або через жорсткі металеві трубки крани, а крани входять в теплообмінник.

Під гнучким з'єднанням мається на увазі з'єднання труб опалення з теплообмінником через спеціальні гнучкі шланги. Візуально труби входять у шланги і підключаються через крани до теплообмінника..

У коробі є 3 варіанти отворів: з боку приміщення, з боку вікна та з вузького торцевого боку. Як правильно повернути внутрішньопідлоговий конвектор до вікна та з якого боку підключитися? Відповідь на це питання була вище в описі розміщення вентилятора по відношенню до вікна.

Підключення електричного кабелю

Підключення електричного кабелю до внутрішньопідлогового конвектора – дуже важливий етап у підключенні загалом. Ця процедура потрібна лише в тому випадку, якщо ви придбали радіатор з вентилятором. В інших випадках за відсутності вентилятора – прокладати та підключати електрокабель не потрібно!

Важливо! Якщо ви неправильно підключите електричний кабель, то є ймовірність, що ви спалите одну з трьох деталей: вентилятори, перетворювач або термостат.

Тому радимо звернутися до фахівців і вони вам у цьому допоможуть. Для того, щоб підключити електричний кабель, вам необхідна схема електричного підключення даного конвектора, тестеру, ізолента та викрутки. На схемі буде розписано який кабель, перетин, звідки вести і куди підключати.

Фіксація

Фіксація внутрішньопідлогового радіатора – це прикріплення приладу в ніші і вирівнювання за рівнем чистової підлоги. Для того, щоб вирівняти та прикріпити вбудований обігрівач, у комплект з батареєю йдуть спеціальні болти вирівнювання за рівнем та ніжки для кріплення до бетону.

Прайс-лист на встановлення конвекторів у підлогу

Ви можете звернутися до наших менеджерів, і вони надішлють вам прайс-лист на монтаж внутрішньопідлогових конвекторів та інших елементів опалювальної системи.

Також радимо звернути увагу на електричні моделі і внутрішньопідлогові конвектори таких виробників: U-con, Carrera і Kermi.

Коментарі