Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м. Вишневе, вул. Освіти 19
м. Вишневе, вул. Освіти 19
Телефони: +38 067 11 838 11
Пн-Нд: 08:00 - 23:00
+38 067 11 838 11 Замовити дзвінок

Догляд за внутрішньопідлоговими конвекторами

Догляд за внутрішньопідлоговими конвекторами

Внутрішньопідлогові конвектори стали незамінними сучасними опалювальними приладами. Вони хороші своєю універсальністю, оскільки є не лише додатковим, а й первинним джерелом тепла. Завдяки особливостям їх встановлення у спеціальну нішу у підлозі значно збільшується доступ до вікон чи дверей, а також відкриваються нові можливості для оформлення приміщення.

Однак, часто внутрішньопідлоговим конвекторам приписують такий недолік як належний догляд. Чи так це? Всі ми знаємо, що будь-який пристрій потребує обслуговування, без якого він не зможе функціонувати належним чином.

Звичайно, що розміщення опалювального приладу під настилом сприяє його швидкому засміченню, особливо це стосується монтування внутрішньопідлогового конвектора біля вхідних дверей, внаслідок чого в корпусі накопичується бруд з вулиці. В результаті цього все сміття та пил ускладнює циркуляцію повітря, тим самим знижуючи теплопродуктивність.

З чого складаються внутрішньопідлогові конвектори?

Для правильного догляду за внутрішньопідлоговими конвекторами необхідно знати, з чого вони складаються. Стандартне комплектування внутрішньопідлогового конвектора складається з: короба, виготовленого з нержавіючої сталі, сталі порошкового покриття або склопластику, всередині якого знаходиться мідно-алюмінієвий теплообмінник, еластичні з'єднувальні шланги, вентилятори (у разі вибору моделі з примусовою конвекцією), прикритих декоративними решітками.

Найчастіше після монтажу внутрішньопідлогового конвектора здійснюються остаточні оздоблювальні роботи, тому, щоб уникнути попадання всередину будівельного сміття, штукатурки, фарби та пилу, слід закрити конвектор кришкою з пресованого картону та проклеїти стики скотчем. В іншому випадку, весь непотрібний бруд буде збиратися в коробі і особливо згубно вплине на конвектори з примусовою вентиляцією, оскільки дрібне сміття, потрапляючи на підшипники вентилятора, збільшує його тертя, деформує і призводить до його поломки.

Як чистити внутрішньопідлогові конвектори?

Багато виробників рекомендують обов'язково робити прибирання внутрішньопідлогового конвектора до початку та після закінчення опалювального сезону. Але правильно чистити внутрішньопідлогові конвектори опалення необхідно щонайменше 2 рази на місяць.

Правила догляду

Для спрощення догляду за радіаторами в підлогу розроблені моделі з окремими кріпленнями вентиляторів, за допомогою яких можна без особливих зусиль їх знімати, а також з легкістю підіймати теплообмінники, завдяки підключеним гнучким шлангам. Втім, внутрішньопідлогові конвектори з незнімними теплообмінниками мають індивідуальну конструкцію, завдяки якій пил та інше забруднення не потрапляє вглиб короба і при цьому значно легше проводити чистку.

Для того, щоб правильно чистити внутрішньопідлоговий конвектор, важливо дотримуватися простих правил для забезпечення безпеки:

  1. Потрібно відключити електроживлення та призупинити подачу теплоносія.
  2. Потім необхідно зняти декоративну решітку та електровентилятор, якщо він є.
  3. Обережно підняти теплообмінник і почистити короб, а також все приладдя від забруднень та іншого сміття за допомогою побутового пилососа з вузькою насадкою та вологою ганчірочкою з м'якого матеріалу.
  4. В останню чергу обов'язково потрібно накрити внутрішньопідлоговий конвектор захисними решітками, оскільки будь-яка експлуатація без неї заборонена.

Особливості вологого прибирання

Вологе прибирання внутрішньопідлогового конвектора рекомендують проводити 2 рази на місяць, при цьому не варто використовувати розчинники, агресивні, абразивні, кислотні та миловидні миючі засоби, оскільки вони можуть утворити хімічні реакції, які згодом виведуть конвектор з ладу.

Прибирання внутрішньопідлогових конвекторів, призначених для басейнів, саун, ванної, зимового саду або інших приміщень з підвищеною вологістю має свої нюанси, оскільки такого роду радіатори виготовляються зі спеціальних антикорозійних матеріалів і оснащені дренажними отворами для виведення води, що потрапляє в короб.

Важливо! Чищення конвекторів для приміщень з підвищеною вологістю полягає в необхідності регулярно робити вологе прибирання засобами, що підходять для нержавіючої сталі, а також стежити за прохідністю водостоку, щоб уникнути появи у трубопроводах грибка та плісняви.

Додатковий догляд

У разі виникнення ситуації з різким перепадом тиску в опалювальній системі, необхідно провести візуальну перевірку внутрішньопідлогового конвектора на наявність течі. Догляд за внутрішньопідлоговими конвекторами з примусовою вентиляцією, крім вищезгаданого, також вимагає щорічного змащування осі вентилятора, щоб уникнути збільшення тертя та тривалості його служби.

Також рекомендується проводити перевірку електроопалювального приладу після закінчення гарантійного терміну служби, оскільки своєчасне виявлення пошкоджень дозволить вчасно їх усунути та продовжити термін експлуатації конвектора. По закінченню опалювального періоду внутрішньопідлогові конвектори можна накривати спеціальними суцільними кришками, які лягають поверх решітки та можуть бути декоровані відповідно до покриття підлоги, при цьому перешкоджаючи попаданню пилу і бруду всередину радіатора, що значно спростить його прибирання.

Все ще вважаєте, що прибирання внутрішньопідлогових конвекторів обтяжливе? Якщо дотримуватися простих правил догляду вбудованих радіаторів, то вони ефективно прослужать довгі роки, даруючи тепло і затишок.

Коментарі